2161 NE 51 Court Fort Lauderdale, FL 33308
Sold
Listing Courtesy of: BeachesMLS/Matrix / Century 21 Hansen Realty Inc

  2161 NE 51 Court Fort Lauderdale, FL 33308

Sold on 04/10/2025
$695,000 (USD)
Sold Date:
04/10/2025
Taxes
$11,837(2024)
Type
Multifamily
Year Built
1974
Style
Duplex
County
Broward County
Community
Coral Ridge

Listed By

Jose Gomez, Century 21 Hansen Realty Inc
Bought with
Richard Salter, Compass Florida, LLC
Source
BeachesMLS/Matrix
Last checked Jan 21 2026 at 10:13 PM GMT+0000
Stories
  • 1
Living Area
  • 2,680 sqft

Listing Price History

Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Jan 22, 2025
Price Changed
$749,900
-1%
-$10,000
Jan 03, 2025
Price Changed
$759,900
-2%
-$15,100
Nov 08, 2024
Price Changed
$775,000
-3%
-$24,000
Oct 23, 2024
Price Changed
$799,000
-3%
-$25,900
Sep 18, 2024
Price Changed
$824,900
-3%
-$24,100
Sep 03, 2024
Price Changed
$849,000
-5%
-$41,000
Aug 06, 2024
Price Changed
$890,000
-3%
-$25,000